• Ново
Shaghaf Oud Aswad, Eau de Parfum 75mL | Mouthwatering Темјан Исполнет Ноар Oud Дрво Мирис со навестување на Роуз | Долготрајни Голема Разбуди | Парфем за Мажи и Жени | by Oudh Уметничките Швајцар

Shaghaf Oud Aswad, Eau de Parfum 75mL | Mouthwatering Темјан Исполнет Ноар Oud Дрво Мирис со навестување на Роуз | Долготрајни

DEN 854.40
Износ
Во продавницата.

Во пресрет гради со постепеното процутот на својата комплексна срце.КОМБИНАЦИЈА : Прекрасна, вуди темјан исполнет Шафран, мајчина Душица, стана и Oud врз основа eau de parfum за мажите и жените, помеша во една волшебна танц на Ориентални opulence со француски елеганција во келн.Швајцарскиот Арапскиот е EDPs треба да имаат долговечност о.Комбинирање на невнимателни ливчиња од роза и јасмин со питу пачули и зачини, секој миризливи чекори води кон златна награда.Кога мислите дека мирисот избледени, побара од доверлив пријател да потврдите дали тие се уште мириса на вас.На agarwood поканува топло.На уникатен мирис на agarwood почнува да се појават преку цветови, зачини и шуми, изградба кон сензуална и топло заврши.ПЕРФОРМАНСИ : Многу долготрајни со голема разбуди оценка.Одличен придружник за дели со Mukhallat, се Зголеми и Мошус Malaki, Musc Tahara, персиски и Концентрирани Парфем Масла, итн.Вие исто така може ќе сакате да се разгледа нашата Уметничките Парфем Нафта мешавина Примерок за Полнење, како и.Брендот е основан во U.Вие ќе бидете изненадени од нивните афирмативен одговор кога, всушност, се уште не може.ЕГЗОТИЧНИ : Shaghaf Oud Aswad е ориенталната, вуди, oud мирис што се отвора со договор на цвеќиња, вуди белешки, и допир на ценети шафран.КОЛЕКЦИЈА : Дел од Швајцарската Арапскиот (Дубаи) опсег на егзотични и луксузни парфеми спектар, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на, одберете options > Mabsoos и Dukhhon колекција.На патувањето на Швајцарската Арапскиот бренд, од своето основање до мултинационални парфем гигант, е долг и инспиративни еден.

За производот

Слични предлози