• Ново
JW Winco Влакна Засилен Technopolymer Пластични Безбедност Lobed Knob со Челик Прислушувани Insert, Навој Дупка, 5/16-18 Тема Големина x 7/16 Нишка Длабочина, 1-9/16 Глава Дијаметар (Пакување

JW Winco Влакна Засилен Technopolymer Пластични Безбедност Lobed Knob со Челик Прислушувани Insert, Навој Дупка, 5/16-18

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Безбедност lobed knob со fluted главата стил.Прислушувани insert, завртки и пролет : челик, црна оксид заврши; цинк умре фрлија украсениот-во пломба.Црна мат финиш.Направени од специјални стаклени влакна засилен technopolymer пластика.Ro HS согласност.JW Winco Безбедноста lobed копчиња се најпогодни за апликации каде што секоја несакана расклатување на knob може да доведе до незгоди.Во не-оперативен режим, лобус knob не е ангажирана со прислушувани вметнете; односно, на knob може да се претвори лесно.Само по axial туркање на knob дали knob се вклучат со вметнување, така што тоа може да бидат построги или да се олабави.По неговото ослободување, на serrations раздвојување со помош на пролет.Пет лобус дизајн е визуелно привлечен и, исто така, дава оператор на средства за да се постигне поголем вртежен момент.Температурата отпорни на 130 степен C. Отпорни на растворувачи, масла, масти и други хемиски агенси.Црна мат финиш, Направени од специјални стаклени влакна засилен technopolymer пластика, прислушувани insert, завртки и пролет : челик, црна оксид заврши; цинк умре фрлија украсениот-во пломба, 5/16"-18 тема големина, 1-9/16" knob глава дијаметар, Ro HS согласност.

За производот

Слични предлози