• Ново
DERNORD Пеперутка Вентили со Активирањето се Справи со не ' Рѓосувачки Челик 304 Три Менгеме Детелина (Од 1,5 Инчен Три Менгеме Пеперутка Вентили)

DERNORD Пеперутка Вентили со Активирањето се Справи со не ' Рѓосувачки Челик 304 Три Менгеме Детелина (Од 1,5 Инчен Три

DEN 2378.40
Износ
Во продавницата.

5 ММ, се Вклопува Со 1,5 Инчен Три-менгеме.Тоа е добро да се применува од нерѓосувачки челик цевководни системи за храна пијалаци, млечни производи, подготовка, pharmaceuatical, био-pharmaceuatical и хемиски индустрии.Цевка OD : 1-1/2 Инчи, Ferrule Големина : 50.6 MPA, 100 Проценти притисок хидраулични тестирани за сигурност.Дизајниран за Три Менгеме фитинзи и изработени од нерѓосувачки челик SS304, нашите предизвика серија се справи со пеперутка вентили функција сина справи со 13 заклучување позиции, што ќе овозможи проток на контрола обично посакуваната на racking рака. 100 Проценти тестирани / 100 проценти проверуваат.Активирањето стил се справи со пеперутка вентили - 13 Позиции.5 ММ, се Вклопува Со 1,5 Инчен Три-менгеме.Tri-Менгеме пеперутка вентили Макс Притисок 1.Температурата Оценка (спецификации) : 15°F преку 200°С; Материјал (спецификации) : 304 од не ' Рѓосувачки Челик.DERNORD пеперутка вентил е еден вид на проток контрола на уредот, се користи за да се направи течност start или stop тече низ дел на цевки.Активирањето стил се справи ви овозможува да поставите вентил во 13 различни позиции едноставно со влечење и вртење.Три Менгеме пеперутка вентили се елегантен и сигурен решение за или shutoff услуга, или како проток контрола вентил за намалување на јачина на звукот. Цевка OD : 1-1/2 Инчи, Ferrule Големина : 50. Цевка OD : 1-1/2 Инчи, Ferrule Големина : 50.DERNORD пеперутка вентил е направена од отпорен на корозија од не ' рѓосувачки челик 304.Actuation достапни : двојно делување, воздухот-на-пролет, електрични.

За производот

Слични предлози