• Ново
Растенијата Терапија kidsafe (bezbednost za decata Студија Време Етерични Масла се Вклопуваат за Фокус, Умот Смирување, Концентрација се Вклопуваат за Деца Чист, Undiluted, Природни

Растенијата Терапија kidsafe (bezbednost za decata Студија Време Етерични Масла се Вклопуваат за Фокус, Умот Смирување,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

На синергија, или мешавина, на етерични масла е комбинација на две или повеќе еден масла за производство на комбиниран ефект е поголем од збирот на нивните посебни ефекти.Kidsafe (bezbednost za decata со Растителна Терапија на прва линија на етерични масла развиена особено за децата.Растенијата Терапија нуди овие 100% чиста етерични масла разредена во нашата Fractionated Кокосово Масло, во спремен-за-користење roll-on шишиња кои се на совршен on-the-go етерично масло се користи.Бидете сигурни да знаат што се купување на квалитетот масла во direct-to-consumer prices.Како родители себе, Фабриката Терапија екипа нема да се задоволи со ништо помалку од апсолутно безбедност, и овие масла не се само безбеден за децата, тие се ефективни премногу!.Нашите Сертифицирани Aromatherapists се среќни да ви помогне со сите ваши Етерично Масло прашања.ЗАДРЖИ ВАШЕТО ДЕТЕ ЛАСЕРСКИ-ФОКУСИРАНИ И НА ЗАДАЧАТА : kidsafe (bezbednost za decata Студија Време е дизајниран од страна на нашите стручни aromatherapists специјално за деца на возраст од 2-10.Една етерично масло е концентрирана, сам, ароматични течност која се добива од плодови, семки, цвеќе, кората, стебла, корени, листови или други делови на растението.ВИСОК КВАЛИТЕТ, ПРИФАТЛИВА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : На Растенијата Терапија нашата цел е да позитивно да влијаат на животите на толку многу луѓе како што веројатно може, со продажба на таков висок квалитет на производот, по прифатлива цена.Додадете неколку капки за да дифузор или inhaler да им помогне на вашето дете фокусирани.

За производот

Слични предлози