• Ново
4Nm Nema34 4.5 Н. м Затворена Јамка Серво Stepper Моторни 4.5 Nm 82mm 6A w/ 2 Фаза Хибрид HSS86 Серво Возачот w/ 3М енкодер продолжување жица CNC Контролер за Полнење за CNC Рутер Гравирање М

4Nm Nema34 4.5 Н. м Затворена Јамка Серво Stepper Моторни 4.5 Nm 82mm 6A w/ 2 Фаза Хибрид HSS86 Серво Возачот w/ 3М енкодер

DEN 3552.00
Износ
Во продавницата.

м Затворени-јамка серво motor1 x HSS86 Серво driver1 x 3М Продолжување cord English прирачник за корисникот ќе испратите порака.На 2 HSS86 возачот усвојува нова генерација на 32-битна DSP и вектор за контрола технологија, која може да се избегне stepper моторни губење на чекори и да се обезбеди точност на моторот.Големина : 86x86x82mm;Чекор Агол(степени) : 1.HSS86 2-Фаза Хибрид Stepper Серво Возачот.Вртежен момент намалување е многу пониска од отворен јамка stepper моторни кога е во поголема брзина.На затворена јамка систем е идеален за подобрување и добра замена на отворен јамка систем,покрај тоа,тоа, исто така, имаат некои функција на AC серво мотори.На голема брзина перформанси и вртежен момент се подобрени во голема мера.Напон : AC24~70 V или DC30~100 V;отпор на Изолација : 100 MOhm(500 V). m;Тековните : 6 A;Фаза : 2;Врв струја : 8 A.

За производот

Слични предлози