• Ново
DERNORD од 1,5 Инчен Три Менгеме Санитарни Пеперутка Вентили, Пневматски Actuator Вентил SS304 со Еден Постапувајќи

DERNORD од 1,5 Инчен Три Менгеме Санитарни Пеперутка Вентили, Пневматски Actuator Вентил SS304 со Еден Постапувајќи

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Вентил материјал : SUS 304 од не 'Рѓосувачки Челик; Конекција : Менгеме; Порта тема големина : 1.5".Работа : Пневматски; Контрола Метод : Еден глума, Автоматско Враќање Позиција; Оперативен опсег : 0-90°.Снабдување воздух Притисок : 5bar-7bar. 72psi-102psi.Средина Температура : -41℉ да 140℉; Стерилизација температура достигна 302℉.Применливиот Медиум : Вода, Масло, Воздух; Широко се користи во прехранбената, фармацевтската, пиво, пијалоци, биоинженеринг, за третман на вода, секојдневно хемиска, механичка опрема, опрема за автоматизација и други области.Работа : Пневматски.Контрола Метод : Еден глума, Автоматски се Врати на Позицијата.Работен опсег : 0-90°.Снабдување воздух Притисок : 5bar-7bar. 72psi-102psi.Средина Температура : -41℉ да 140℉, Стерилизација температура достигна 302℉.Телото на овој tri менгеме вентил е изработен од не ' рѓосувачки челик 304, тоа е отпорен на корозија.и материјалот на печатот е силикони.Работа : Pneumatic Control Метод : Еден глума, Автоматско Враќање Position Operating опсег : 0-90°.Снабдување воздух Притисок : 5bar-7bar. 72psi-102psi Environment Температура : -41℉ да 140℉, Стерилизација температура достигна 302℉.

За производот

Слични предлози