• Ново
Инфрацрвен Термометар Не-Контакт Дигитални Температура Пиштол, GM320S Рачни Температура Пиштол со LCD Дисплеј -50 до 600(Жолт)

Инфрацрвен Термометар Не-Контакт Дигитални Температура Пиштол, GM320S Рачни Температура Пиштол со LCD Дисплеј -50 до 600(Жолт)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

/ единица може да бидат избрани, со задржување на податоците функција и ласерски целна индикатор ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче.Со осветлување вклучување/исклучување на селекција, моќ ќе биде автоматски исклучен во рок од 7 секунди без да било операција.Овој производ се користи за да се измери на површината температурата на објекти, како што се топла вода, цевки, топла мотор делови, готвење површини, итн.Има 4 бои на црвена, жолта, сина и портокалова, може да го изберете она што ви се допаѓа.Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Спецификација : Предмет Тип : Мерење на Температура Пиштол Материјал : ABS пластика Време на Одговор и бранова Должина : 500ms 8-14µm Температура Опсег : -50 до 600 Точноста : 0~600 : ±1.5 -50~0 : ±3 Растојание на Материјалот Сооднос : 12 : 1 Работна Температура : 0~50 Температура на Чување : -20 ~ 60 Работна Влажност : 10%~ 90% RH Emissivity : 0.95 Батеријата Модел : 2 x 1.5 V AAA (дадени без батерии) Цел : се Користи за мерење температура на различни топла, опасни, и тешко да се постигне објекти.Пакет Листа : 1 x Температура Мерење Пиштол 1 x Прирачник за Корисникот.

За производот

Item Type:
Temperature Measuring Gun
Material:
ABS plastic
Response Time and Wavelength:
500ms 8-14μm
Temperature Range:
-50 to 600
Accuracy:
0~600
-50~0:
±3
Distance to Material Ratio:
12
Working Temperature:
0~50
Storage Temperature:
-20 ~ 60
Working Humidity:
10%~ 90% RH
Emissivity:
0.95
Battery Model:
2 x 1.5V AAA (delivered without batteries)
Purpose:
Used for temperature measurement of various hot, dangerous, and difficult-to-reach objects.
Package List:
1 x Temperature Measuring Gun :
1 x User Manual :

Слични предлози