• Ново
Sony PlayStation Конзола За Видео Игри

Sony PlayStation Конзола За Видео Игри

DEN 1679.76
Износ
Во продавницата.

Sony Play Station навистина сјае со 3 D-донел акција игри, како што се Гроб Рајдер и Syphon Филтер.Контролорот карактеристики dual-аналогни палецот joysticks и круг гума костец за подобрување на игра за контрола и удобност.Во прилог на импресивен графика, Play Station, исто така, нуди CD-квалитет на звук.Play Station исто така има способност да се прикаже 16.Ве молиме проверете слики пред ставање на ред Со под-$100 цената и голем софтвер библиотека, Sony Play Station е неприкосновен крал на домашни конзоли за видео игри.Дополнително, Play Station сега доаѓа спакувана со Sony импресивен двојна шок контролер, која им овозможува на играчите да се чувствуваат секој удар, удар, и се тркалаат во текот на игра.Како дополнителна бонус, Play Station дури и ќе играат вашите омилени музички Цд-а (придружуван од голем избор на кул графика).8 милиони бои истовремено и може да се поддржуваат целосната рамка видео репродукција на 30 рамки во секунда.Секој Play Station диск има капацитет да собере до 650 MB на податоци, значително повеќе информации отколку што може да бидат зачувани на патрон-базирани игри.Иако Play Station повеќе не е најбрз машина на пазарот, тоа не се пофали најширока избор на софтвер.Опис на производот Сè е тестирана и работи добро.Sony Playstation 1 (PS1) конзола.Овие и други 3 D-базирани наслови место играчи во средината на елаборат игри средини кои се земе целосно искористување на системот е способноста да се направи до 360,000 polygons во секунда.Посебни додатоци кои може да се подобри Play Station искуство вклучуваат дополнителен контролердозволувајќи им на две-плеер акцијаи мемориска картичка така играчи може да го спаси нивниот напредок во играта.

За производот

Слични предлози