• Ново
Holographic Помине Уметност Блеска во Прав, 4 Кутии Помине Сјајот во Прав Помине Уметност Резерви, Сјајна доградба на Акрилни Нокти во Прав Прашина Sequins за Занаети, Телото

Holographic Помине Уметност Блеска во Прав, 4 Кутии Помине Сјајот во Прав Помине Уметност Резерви, Сјајна доградба на Акрилни

DEN 191.76
Износ
Во продавницата.

Лесен за употреба : Погоден за професионалци или почетници. Изберете боја на вашите sequin.Употреба на Нокти : . Ако sequins се мали, само истури ги вашите нокти. Како алтернатива, за да чекаат за вашиот лак за да се исуши.Holographic сет : Помине Уметност блеска има 4 Кутии Holographic сјајот дизајни, секој од нив доаѓаат со мала пластична кутија заштита од одлевање надвор.Ноктите сјајот поставени се совршени за природни или вештачки нокти, и може да се комбинира со сите УВ гел лак, НАТОПИ во прав, и сите помине прав. Се применува база на грб. Притиснете го sequins на вашите нокти.Доволно сјај прав може да се задоволат потребите на вашиот DIY помине уметност.Тие треба да одат заедно, контраст, треба да биде добро.Удар и чисти ноктите како нормален нокти процес. Изберете го вашиот лак боја.Потоа користете помине лепак да се држиме за sequins.Широк спектар на употреба : Holographic сјајот поставени се многу погодни за 3 D помине уметност, рамни помине уметност, телото уметност s Ден партија, сирена тематските забава, Подароци за смола уметник.Висок квалитет : Сјајна нокти пигмент честички се направени од високо квалитетни материјали, кои се безбедни да се носат на вашите нокти. Се применуваат два тенки палта на вашата избрана лак.Исто така може да се користи со коса гел или сјајот буквар за да се задржи вашата сјаат остане подолго, лесно да се отстрани со вода. Се применува горниот слој за да се спречи sequins од испаѓање.Вие треба да ги заштити вашите нокти.

За производот

Item Type:
Holographic Nails Glitters Flakes Material

Слични предлози