• Ново
Vaxson Калено Стакло Екран Заштитник, компатибилен со Lenovo ThinkPad X13 Јога G2 Генералот 2 13.3 Видлива Област, 9H Филм Заштитник [Не Целосна Покриеност]

Vaxson Калено Стакло Екран Заштитник, компатибилен со Lenovo ThinkPad X13 Јога G2 Генералот 2 13.3 Видлива Област, 9H Филм

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Оваа заштитна фолија покрива само на активната површина на екранот, а НЕ на целиот уред екран.Ultra HD : 99% транспарентност задржува оригиналниот екран светлината и дефиниција.Балон-бесплатно, прашина-отпорни, жолто-отпорни. 9 H цврстина противи scuffs и гребнатини.Не леплива остатоци кога отстранети.Hydrophobic и oleo фобичен слој за да се намали пот и намалување на отпечатоци од прсти.Крајната Нула Заштита 9 H тврдост (само за вториот Дијамант 10 H) површина го спречува гребнатини од метали.Супер Јасно Мазна калено стакло со засилен beveled рабовите ви дава максимум high definition слика јасност и прецизност чувствителност на допир.Лесна инсталација екран заштитник автоматски ќе се придржуваат на екранот и ќе може да се отстрануваат без остатоци.Како да се отстрани изворот Пред ставање на екранот заштитник, ве молиме прво чистење на екранот со помош колекции во пакет.Дали има меурчиња, ве молиме обидете се да го притиснете копчето на балон со помош на вашиот прст со малку сила, и обидете се да користите еден владетел или кредитна картичка за да ви помогне со проблемот.Но, имајте во предвид дека тенка крпа подлога потребно е на површината на екранот за да избегнете гребење заштитник.

За производот

Слични предлози