• Ново
Instek GSP-9300B 9 kHz - 3 GHz Спектар, Аналитичар со Вграден-во Preamp

Instek GSP-9300B 9 kHz - 3 GHz Спектар, Аналитичар со Вграден-во Preamp

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

9 k Hz до 3 GHz Фреквенциски Опсег. 0.025 ппм Фреквенција Стабилност и 1ppm стареење Стапка.Чувствителност -149 d Bm/Hz [w/Пред-Засилувач НА].RBW : 1 Hz до 1 MHz.Две години гаранција на Инструмент; Една година на LCD екранот.Instek е GSP-9300 B е 3 GHz спектар, аналитичар кој ги исполнува основните RF мерење барања.Тоа дава фреквенцијата стабилност на 0.025 ppm; стареење стапка на 1ppm/година; вграден во preamplifier; база на бучава -149d Bm/Hz, и повеќе од 20 мерење апликации, вклучувајќи AM/FM модулација сигнал анализа, сигнал за канал анализа, и CATV параметар тест.Додека collocating со TG опција, GSP-9300 BTG може да се спроведе фреквенција одговор или моќ тестови за линеарност компоненти.Доаѓа со BLR Тест ISO9001 Calibration Certificate.

За производот

Слични предлози