• Ново
G-7 Garolite Лист - 1/8 Дебела x 24 Широк x 48 Долго

G-7 Garolite Лист - 1/8 Дебела x 24 Широк x 48 Долго

DEN 15129.12
Износ
Во продавницата.

Материјал : Garolite G-7; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1/8"; Толеранција На Дебелината : (-0.005" - +0.005"); Ширина : 24"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 48"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Off-Бела; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 18,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 6.5 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Одлична; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.005; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните.Цврстина : Rockwell M100; Густина : 0.064 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 420° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 V0. Стаклена ткаенина ламинирани со силиконска смола.G-7 може да издржи повисоки температури од било кој друг степен на Garolite и, исто така, има одличен сила и Electrically Изолациони својства.Овој Производ е Произведен во Кина.

За производот

Слични предлози