• Ново
uxcell 20pcs 3mmx10mmx4mm Двојно Заштитените Минијатурни Длабоко Ритам Топката Имајќи

uxcell 20pcs 3mmx10mmx4mm Двојно Заштитените Минијатурни Длабоко Ритам Топката Имајќи

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Внатрешниот Кол.*Надворешниот Кол.*Дебелина=3mmx10mmx4mm.Минијатурни Еден Ред Длабоко Ритам Топката Имајќи.Имајќи направен од Хром Челик(Gcr15) за трајност и отпорност.Двете еднострани челик прав штитови за да се спречи ingress на нечистотија и странски разлика, висока температура отпор.Карактеристики : едноставна конфигурација,со голема брзина,помалку коефициент на триење,помалку вибрации и бучава.Длабоко Ритам Топката Лежишта се една од повеќето широко се користи возен лежишта.Тие се користат за да се приспособат на радијална и axial товари во двете насоки. 1.Имајќи направен од Хром Челик(Gcr15) за трајност и отпорност.2.Овој тип имајќи е Минијатурен Еден Ред Длабоко Ритам Топката Лого,главно се земе радијалната оптоварување, како и умерена axial оптоварување.3.Имајќи се опремени со два челик прав штитови за да се спречи ingress на нечистотија и странски разлика, висока температура отпор.4.Имајќи Карактеристики : едноставна конфигурација,со голема брзина,hight прецизност,помалку коефициент на триење,помалку вибрации и бучава,повеќето широко се користи.5.Минијатурни Длабоко Ритам Топката Имајќи погоден за сите видови на индустриска опрема, микро мотор,мали ротационен мотор,канцелариска опрема и така натаму.Specifications Product Име : Топката Bearing Package Содржина : 20pcs x Топката Bearing Material : Хром Челик(Gcr15)Боја : Сребро Tone Weight : 31g Inside Дијаметар : 3mm Outside Дијаметар : 10mm Thickness : 4mm.

За производот

Слични предлози