• Ново
Extech MO230 Џеб Влага Метар

Extech MO230 Џеб Влага Метар

DEN 3959.76
Износ
Во продавницата.

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Истовремено дигитални readout на содржина на влага плус температурата или влажноста.Аналогни barograph се прикаже на влага, min/max влага вредности, и програмабилни влажни/сува индикација.Калибрации за околу 150 видови на дрво и 19 градежен материјал видови.Индекс Режим со програмабилни високи и ниски вредности.Овој голем двоен графички LCD дисплеи влага во дрво и други градежни материјали плус Воздух, Температура и Релативна Влажност.Уникатен LCD со аналогни bargraph за симултан дигитални readout на содржина на влага плус температурата или влажноста на воздухот со аналогни bargraph се прикаже на влага, минимум/максимум влага вредности, и програмабилни влажни/сува индикација.Употреба на дрво, хартија, wallboard, лист рок, картон, гипс, малтер, и малтер.Меморија содржи 3 дрво групи и четири градежен материјал групи со калибрации за околу 150 видови на дрво и 19 градежен материјал видови.Индекс Режим со програмабилни високи и ниски вредности, кои може да се користи за брзо лоцирање на влага со споредбени мерења.Заменливи навој electrode игли, влијание доказ за домување, Автоматско исклучување conserves батеријата енергија, изградена-во батеријата проверете мерење и верификација на тест.Заврши со заштитна капа, замена на игли, и три CR-до 2032 копчето батерии.

За производот

Слични предлози