• Ново
MIDOLY TPE Отпор Јамка Вежба Бендови за Насловна Фитнес, Истегнување, Сила за Обука, физикална Терапија, Природен Латекс Тренингот Бендови, Тренингот Бенд, Пилатес Flexbands

MIDOLY TPE Отпор Јамка Вежба Бендови за Насловна Фитнес, Истегнување, Сила за Обука, физикална Терапија, Природен Латекс

DEN 167.04
Износ
Во продавницата.

5 отпор нивоа, од светлина до тешка, предизвик напредна обука, тежина продолжува да се зголемува, искуство повратни информации од вашето тело.Изработени од кожа-friendly латекс со висока еластичност, лесно на кожата за разни вежби и движења, како што се glutes и рамнотежа обука, подобрување на вашиот јадро сила и усовршување на вашето тело форма.Повеќе користи за спорт и фитнес, физички терапевти љубов овие физикална терапија бендови да им помогне да се рехабилитира своите пациенти.Нашите водат бендови работа за луѓето кои страдаат од нога, колено и грбот повреди.Може да се интегрира беспрекорно со секој популарни тренингот програма вклучувајќи Јога, Пилатес, и повеќе.Или да ги користат за општа вежбање, истегнување, сила за обука, моќта на тежината програми.Нашиот тренинг појаси се направени од високо-квалитет со силиконска материјали, 24-часовна услуга на клиентите може да одговори на сите прашања онлајн.Пакетот Вклучува : 5 нивоа на отпор појас за Складирање торба.

За производот

Слични предлози