• Ново
Bticx Тренингот Headband, Дише и Удобно, Раководител Вратоврска Спортски Headbands Тенис Спортски Sweatbands за Мажи Жени - го Елиминира Коса Хаос

Bticx Тренингот Headband, Дише и Удобно, Раководител Вратоврска Спортски Headbands Тенис Спортски Sweatbands за Мажи Жени

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

2 m во должина, со добра еластичност и мекост, можат да бидат врзани на грбот, големината е погоден за повеќето луѓе, да се создаде персоналните се вклопуваат за вас.Чувајте ја косата мазна : Чувајте го во модерно време на обука.Погодна за секој спортски прилики : Носат headbands на тениски игралишта, фудбалски полиња, студено утро jogs, интензивна јога часови, одбојка, фудбал или кошарка судови.Тоа е исто така погоден за трчање, велосипедизам или тренинг во теретана.Во исто време, шарени шема на бои додава чувство на движење.Тоа е исто така погоден за трчање, велосипедизам или тренинг во теретана.Користење на шиење на технологија за да се создаде прекрасен изглед, тоа може да биде лесно и постојано се контролира, значи немате грижи.Во исто време, шарени шема на бои додава чувство на движење. Производ големина : 1.Удобно ткаенини : совршена комбинација од полиестер влакна и еластични влакна може да се создаде висока еластичност и цврстина.Покрај тоа, ако вашите пријатели или деца сакаат да се облекуваат како пирати или нинџи, ова е исто така добар дар избор.Користење на шиење на технологија за да се создаде прекрасен изглед, тоа може да биде лесно и постојано се контролира, значи немате грижи. Погодна за секој спортски прилики : Носат headbands на тениски игралишта, фудбалски полиња, студено утро jogs, интензивна јога часови, одбојка, фудбал или кошарка судови. Дише и удобно, може да го апсорбира потта и сува брзо : На машка и женска спортска ремени може совршено да одговара на обликот на главата без да се прави да се чувствувате премногу лабави или премногу тесни.

За производот

Fabric:
Quick-drying mesh
Function:
sweat absorption, antiperspiration, wicking, quick drying
Composition:
100% polyester
Product size:
length 1.2m
Width:
5cm
Weight:
about 30g/piece

Слични предлози