• Ново
Hegebeck Затворени Ролна Лента Мерка 30M/98 Долги Нозе, двострано Метрички Стигнале Fiberglass Лента Мерка за Спорт Дворот 1 Парче

Hegebeck Затворени Ролна Лента Мерка 30M/98 Долги Нозе, двострано Метрички Стигнале Fiberglass Лента Мерка за Спорт Дворот

DEN 405.36
Износ
Во продавницата.

Материјал : владетелот снимката е направена на fiberglass, дури и ако тоа е се протегала премногу пати, тоа не е лесно да се деформира, на скалата е јасно, и мерни е точна.Мерен Опсег : 30 метри/98 нозе, снимката е двострано метрички, која е полесно да се измери, на телескопски круг кутија не е лесно да се оштети, и лента мерка тежина е умерен.Користете Сценарио : Стигнале мулти-цел лента мерка, која може да се користи за да се измери областа на стадиони, дворови, игралишта и др.Hegebeck Затворени Ролна Лента Measure Specifications : Владетел Материјал : Fiberglass Ruler Measuring Опсег : 98 нозе/30 meters Size : Дијаметар е за 157mm, дебелината е за 27mm Description : *владетел снимката е направена на fiberglass, тоа не е лесно да се деформира, дури и ако тоа е се протегала премногу пати, на скалата е јасно, мерењето е точна, дизајнот е убава, силни и издржливи*мерење опсег е 30 метри/98 нозе, а снимката е двострано метрички, што е повеќе погоден за мерење, на телескопски круг кутија не е лесно да се оштети, и лента мерка тежи умерено*Постои повлече прстен на предната страна на лента мерка, и виткање се справи со дизајн од надвор, кои се трајни и се флексибилни, што го прави полесно за мерење на внатрешните и надворешните димензии на објектот*Со Мазна и оптимизиран за внатрешни механизам, може да се отвори и одвратна тоа глатко; тоа е цврсто утврден од страна на високо-квалитетни завртки во средината, што не е лесно да падне и да има долг животен век*На стигнале мулти-цел лента е погоден за повеќето мерење задачи, тоа може да се користи за да се измери областа на стадиони, дворови, игралишта и др.

За производот

Слични предлози