• Ново
Tums Шеќер Слободно - Pack 2

Tums Шеќер Слободно - Pack 2

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Шеќер Слободни.Ублажува се металоиди, кисело желудникот, киселини, варење и стомакот се поврзани со овие симптоми.Обезбедува брзо дејство, екстра сила горушица олеснување.Tums Шеќер Слободни Диња Бери Chewable Киселина Reducers - 2 Пакување Треба брзо дејство, шеќер-слободен горушица олеснување може да смета?Нови TUMS Дополнителна Сила Шеќер-Бесплатно е тука за вас.Таа оди на работа во секунди за да се испорача 50% повеќе киселина неутрализирање моќ од редовните сила TUMS.Има вкус голема премногу, кој вкусна диња бери вкус!Многу други горушица лекови се апсорбира во крвотокот и може да трае неколку часа или дена за целосно да се работи.TUMS antacid патува директно до изворот на горушица.Откако таму, тоа го неутрализира киселината на контакт за брзо олеснување.И со TUMS Дополнителна Сила Шеќер-Бесплатно, сега можете да добиете помош во вкусна шеќер-слободен chewable.Не е ни чудо TUMS е Америка #1 antacid!Тоа се обиде денес за ублажување на горушица, така што ќе може да се добие со вашиот ден.Здравје Факти : Глутен-бесплатно, Шеќер-бесплатен Производ Форма : Chewable Предложи Возраст : 12 Години и До Основното Активна Супстанција : Калциум карбонат Производ Содржи : Калциум карбонат.

За производот

Слични предлози