• Ново
Сигма Електрични ProConnex 02-55841LB EMT Поставите Завртка Канал Тело 1/2 Инч, 1-Пакет

Сигма Електрични ProConnex 02-55841LB EMT Поставите Завртка Канал Тело 1/2 Инч, 1-Пакет

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Се поврзува две должини од 1/2-во EMT канал.Карактеристики отстранлив алуминиум капак кој дозволува пристап до внатрешни работи на raceway.Пред насобраните со печат маска, гумена заптивка и три-комбо завртки.Алуминиумски умре-фрлија изградба.Производот е c ULus наведени.Сигма е Канал Тела се користи за да се добие пристап до внатрешни работи на raceway за влечење жица, инспекција и одржување каде raceway промени насоката.Овие алуминиумски умре-фрлија канал тела функција отстранлив алуминиум капак кој дозволува пристап до внатрешни работи на raceway.Канал Тела се пред насобраните со капак и заптивка и се погодни за употреба во сува локации.

За производот

Слични предлози