• Ново
Лента Мерка Стигнале Професионални 10M/33FT Инчен/Метрички Скала за Мерење Лента

Лента Мерка Стигнале Професионални 10M/33FT Инчен/Метрички Скала за Мерење Лента

DEN 359.76
Износ
Во продавницата.

Лента мерка со СРЕДИНАТА на точноста и двете инчен и метрички вага; мерки до 33 стапки (10 метри).Разноврсна 3-заклучување дизајн им овозможува на внатрешниот лента да се продолжи непречено; термички обработени пролет за долготраен сигурен перформанси.Анти-пропадна ABS и мека гума надворешноста овозможува додаде влијание заштита, чување се чуваат лента безбедно внатрешноста.Спојувалка за каиш и удобен лента за околу рака погодно за носење и лесен пристап. 1-година ограничена гаранција.Опис : Стигнале мерење на снимката може да се прошири далеку без kinking и веднаш дојдов до повторно во компактен домување благодарение на сигурен Автоматското заклучување и да се врати копчето.Погоден за кујна, гаража, производство на растенија, ironmongery, хардвер продавница и така натаму.Одговара за мерни или кастинг авиони, должина ширина на машини, мебел и така натаму.Голема лента мерки за точно мерење.Лесен-за-читање, мет челик мерни ленти, со дебелина направи повеќе endurable.Со враќање бафер уред, не се брза да се врати, но тампон уред да се спречи повреда.Школката се изработени од АБС материјал, црна rubberize, заштити од оштетување намалува, издржливи во употреба.Тока и се откажам јаже дизајн, лесно да се носат, рачни и преносни.Спецификација : Домување Материјал : ABS Владетел Материјали : Челик Домување Боја : Црна и Жолта Владетел Боја : Жолта Пакет вклучува : 1pcs x 10 M/33 FT Лента Мерка.

За производот

Слични предлози