• Ново
XMHF 40mm 60mm x х 13mm Една Насока Јаглероден Челик Axial Топката Удар Топката Лежишта 51108 2 ПАРЧИЊА

XMHF 40mm 60mm x х 13mm Една Насока Јаглероден Челик Axial Топката Удар Топката Лежишта 51108 2 ПАРЧИЊА

DEN 230.16
Износ
Во продавницата.

Име На Производ : Удар Топката Имајќи;Модел : 51108. Материјал : Јаглероден Челик;Надворешниот Дијаметар : 60mm/ 2.36".Внатрешен Дијаметар : 40mm/ 1.57";Дебелина : 13mm/ 0.51".Боја : Сребро Тон;Тежина : 235g.Пакет Содржина : - 2 x Удар Топката Имајќи.Универзалната Топката Имајќи е одличен за да го замени оштетената Топката Лагери за подобрување на ефикасност и заштеда на енергија.Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Со цел да се спречи топката од лизгање помеѓу raceways, на удар топката имајќи мора да се примени минимум axial сила во работењето.

За производот

Слични предлози