• Ново
Вител Оптика Diamondback HD забележување на т.н Домет

Вител Оптика Diamondback HD забележување на т.н Домет

DEN 9576.00
Износ
Во продавницата.

Повеќе анти-рефлективен облоги на сите воздух-да-стаклени површини се зголеми светлина трансмисија.Има рационализација на надворешните за sleeker профил и вграден во спирален фокус тркалцето за брзо и чисто корекција.Гумени оклопи и го подобрува цврстина и потпора за корисникот.Внатре, HD квалитет оптика испорача неверојатна резолуција, драматично го намали хроматските аберации, и извонредна раб до раб боја верност.Од внатре и од надвор, на Diamondback HD ловец е нешто на убавина.н " опсегот ги има сите оптички коњски сили западен ловец потреби, и се занимва со слабо осветлување.Вграден-во sunshade намалува сјајот и штитови цел леќа од raindrops и снег.Прилагодливи eyecups пресврт нагоре и надолу за удобно гледање со или без наочари.Редизајниран Diamondback HD забележување на т.Armortek облоги заштита на леќи од нафта, гребнатини, и нечистотија.Arca-Швајцарски компатибилност овозможува да се монтира да Arca-Швајцарски tripod глави, без користење на дополнителни плочи.Од надвор, а спирален фокус тркала обезбедува побрзо бирање и елегантни форма фактор за лесно пакување.

За производот

Слични предлози