• Ново
Zunate 3 Начин на Говорникот Аудио Crossover Филтер, Прилагодливи Бас Фреквенција Divider Дистрибутер за 4‑8in Собраниски Материјали

Zunate 3 Начин на Говорникот Аудио Crossover Филтер, Прилагодливи Бас Фреквенција Divider Дистрибутер за 4‑8in Собраниски

DEN 1588.80
Износ
Во продавницата.

Фреквенцијата точка може да се прилагоди за да 800 Hz/1000 Hz.Таа донесува MKP и MKI capacitance, јасно и исклучителна, висока аналитичка моќ.Висока температура отпор inductance доволно, многу мала загуба, мала внатрешна отпорност.Изолирани метални отпор, шок доказ, брзо топлина дисипација.Фреквенцијата divider е мулти‑цел, целосно дебагирање, заварување ‑ бесплатно,едноставно.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Говорникот Филтер Материјал : PCB Боја : Како на Слики Прикажани Производ Големина : Прибл. 12.4x17mm/0.5x0.7in (Lx W) Тежина : Околу. 156g/5.5 оз Моќ : 120 W Појавување на Отпорност : 4-8 ohms Прилагодливи Фреквенција Точка : 800 Hz/1000 Hz Фреквенција Поделба на Владата : во Третата Цел (18 DB) 800 Hz, Втората Цел (12d B) 1000 Hz Пакет Листата : 1x Говорникот Филтер.

За производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Speaker Filter
Material:
PCB
Colour:
As Pictures Shown
Product Size:
Approx. 12.4x17mm/0.5x0.7in (LxW)
Weight:
Approx. 156g/5.5oz
Power:
 120W
Matching Impedance:
4-8 ohms
Adjustable Frequency Point:
800Hz/1000Hz
Frequency Division Mode:
Third-Order (18DB) 800Hz, Second-Order (12dB) 1000Hz
Package List:
1x Speaker Filter :

Слични предлози