• Ново
Levenhuk Атом 8x40 Ултра-Компактен Двоглед со Целосно Обложени Б.К.-7 Стакло Оптика за Точно-на-Животот Слики во Природни Бои

Levenhuk Атом 8x40 Ултра-Компактен Двоглед со Целосно Обложени Б.К.-7 Стакло Оптика за Точно-на-Животот Слики во Природни

DEN 887.76
Износ
Во продавницата.

Широк агол двоглед за урбаните и руралните средини набљудувања.Porro призми; 8x зголемување; 40mm цел леќа дијаметар.Целосно обложени Б.К.-7 стакло оптика обезбедува кристално јасни, остри слики.Сигурен школка има не се лизга гумени обложени површината.Доаѓа со рака, чистење избрише, торбичка, окуларот и цел леќа капи; доживотна гаранција.Levenhuk Атом 8x40 широк агол двоглед се дизајнирани посебно за оние кои го ценат квалитетот и сигурноста.Класичната Porro-призмата дизајн обезбедува светла и контраст ставови, и сигурен rubberized школка е задолжително за забелешки во областа.Прва класа оптика, ергономски дизајн, одлична технички карактеристики – овие настани ќе станат лојални и доверливи асистент во вашиот авантури, без разлика дали планинарење, лов, или birdwatching.КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : .Гума eyecups.Мека гума eyecups се обезбеди максимална удобност за време на набљудувања.Диоптријата на вредноста.На настани може да биде лесно да се прилагодени на видот на секој корисник : постои диоптријата на вредноста прстен на десната окуларот.Rubberized школка.Гума слој на школка штити двоглед од механички влијанија, влагата, нечистотијата, или прашина.

За производот

Слични предлози