• Ново
HDPE (Висока Густина Полиетилен) Пластична Фолија 3/8 x 12 x 24 Природни

HDPE (Висока Густина Полиетилен) Пластична Фолија 3/8 x 12 x 24 Природни

DEN 1104.00
Износ
Во продавницата.

Многу Ниско Апсорпција На Вода.Ги Исполнува Упатствата За Контакт Со Храна Упатства.Не Се Токсични.Лесно Да Се Машина.Крај : Мазна.Опис : HDPE (Висока Густина Полиетилен) Пластична Фолија 3/8" x 12" x 24" Природна Боја.Висока густина полиетилен (HDPE) се користи во различни апликации и индустрии каде одлична отпорност, висока затегнувачка цврстина, ниско ниво на влага апсорпција и хемиско - и отпорност-отпор својства се потребни.Висока густина полиетилен е потешко отколку ниска густина полиетилен и има повисока затегнувачка цврстина, и подобро compressive strength.HDPE има добра изолација својства и е лесен за заварување.На температурата на работа е од -58 °С до +194 °F. HDPE е ефикасна материјал и за внатрешна и надворешна употреба.

За производот

Слични предлози