• Ново
8 Листови Денот на Вљубените Леопард Cheetah Топлина Винил Трансфер Леопард htv Винил 12 x 10 Инчен Леопард Железо на Винил за DIY Облека Маици, Капи

8 Листови Денот на Вљубените Леопард Cheetah Топлина Винил Трансфер Леопард htv Винил 12 x 10 Инчен Леопард Железо на Винил

DEN 335.76
Износ
Во продавницата.

Лесно да се применуваат : уреденост на топлина трансфер на винил во разни форма или букви како ви се допаѓа, да ги стави на ткаенина, а потоа се чека за топлина притиснете машина температура до 290-340°F, железо за 10-15 секунди; исто така Можете да притиснете со железо, почекајте железо температура до 290-340°F (волна опрема позиција), потоа притиснете за 10-15 секунди, железо за уште 15 секунди, и, конечно, кора, по ладење.Сет од 8 листови : пакетот вклучува 8 листови леопард шема HTV, секој лист мерки 30 x 25 cm/ 12 x 10 инчи, доволни количини и умерена големина го прави вашиот DIY маици повеќе пригоден, 1 парче на англиски јазик прирачник доаѓа за вас.Шик стил : железо на HTV е дизајниран со леопард шема која е елемент на сегашниот тренд, во согласност со естетика на јавноста, помагајќи ти да се создаде око-фаќање на дизајн и деликатна стоки.Широк спектар на употреба : животински печати HTV може да се примени за да се маици, дуксери, bodysuits, фрли перници, tote кеси, љубители' облека и повеќе за да ги задоволат вашите креативни идеи, покрај тоа, тие може да се применува како облека patch да се направи-up скршени облека.Компатибилност : леопард печати HTV compatibles со Камео, Брат,итн., и да се работи и за мешавина ткаенини, не се применуваат за други цврсти површини; Користење на совет : ве молиме почекајте 48 часа пред првиот пат кога се мијат, вашиот заврши дизајн ќе се задржи истата боја повтори дури и по миење циклуси, не исчезнат, без кора и не попуштат.

За производот

Слични предлози