• Ново
Fesjoy 1.75 PLA Филамент, Печатач CR-PLA Филамент 1.75 mm 1kg/2.2 lbs Филамент Димензионални Точност +/- 0.02 mm, Бела

Fesjoy 1.75 PLA Филамент, Печатач CR-PLA Филамент 1.75 mm 1kg/2.2 lbs Филамент Димензионални Точност +/- 0.02 mm, Бела

DEN 1860.00
Износ
Во продавницата.

1 KG/2.2 lb филамент нето тежина, 1.75 mm филамент дијаметар.(Толеранција : ±0.02 mm).Се препорачува млазницата температура е 195℃-210℃(383℉-410℉), не warping, нема меурчиња, повисок квалитет на печатење ефект.Висока чистота на заштита на животната средина суровини, без допинг на отпад и рециклирани материјали, без приклучување и недоволно истиснување.Добро затегнувачка цврстина, добра еластичност, добра проток, ниско ниво на намалување, добра флексибилни и мала тежина.Погоден за сите 3d принтери на пазарот.Vacuumed затворен пакет, ова ќе ви овозможи лесно да се задржи вашиот 3 D печатач filaments на оптимално складирање состојба и слободни од прашина или нечистотија.Спецификации : Боја : Црна/Бела/Сино/Зелено/Red/Сива/Розова/Виолетова/Месо Боја/Златна(Изборен) Материјал : PLA Млазницата Температура : 195-210℃ Густина : 1.25±0.05 g/cm3 Топи Проток : 5-7g/10min(190℃2.16 kg) Вода Absorbency : 0.5% Затегнувачка Цврстина : ≥60 MPa Dlexural Modulus : ≥60 MPa Фрактура Издолжување : ≥3.0% Дијаметар : 1.75 mm Меур : 100% Нема Меурчиња со Вжарено Тежина : 1kg / 2.2 lb Објект Големина на : 200 * 200 * 66mm / 7.9 * 7.9 * 2.6 во Пакет Големина : 21 * 21 * 7.5 cm / 8.3 * 8.3 * 3.0 во Пакет Тежина : 1.3 кг / 2.9 lbs Белешки : ве Молиме овозможи 1-5мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Стилот на филамент тркала се случајни.Пакување Листа : 1 * Филамент Се Тркалаат.

За производот

Слични предлози