• Ново
Маслиново дрво католичката Мајка на бисер крст - Маслиново Дрво крст - Ѕидот Крсте со Мошти од Светиот Земјиште

Маслиново дрво католичката Мајка на бисер крст - Маслиново Дрво крст - Ѕидот Крсте со Мошти од Светиот Земјиште

DEN 494.40
Износ
Во продавницата.

Овој прекрасен Крстот е направена од премиум маслиново дрво и се покриени со Мајката на Бисер.Направен во Светата Земја со користење на едно парче на Одделение А Маслиново Дрво.Четири чаши на секој крај се полни со : Камења и цветови од Ерусалим, Темјан и маслиново лисја од Витлеем.Тоа се прави за да виси да се донесе убавина и Светиот атмосфера во вашиот дома.Крстот Димензии : 4.5" x 3.75" x .25".Овој прекрасен Крстот е направена од премиум маслиново дрво и се покриени со Мајката на Бисер.Направени од страна на Кристијан занаетчии во Витлеем.Тоа се прави за да виси да се донесе убавина и Светиот атмосфера во вашиот дома.Секој крстот е единствен и еден од еден вид се должи на природни варијации се наоѓаат во маслиновото дрво.Четири чаши на секој крај се полни со : - Маслиново Лисја од Витлеем - Темјан од Витлеем - Цвеќиња од Ерусалим - Камења од Ерусалим.

За производот

Слични предлози