• Ново
Виски decanter Виски Decanter во Собата со 4 Чаши & Дабово Дрво Стои, Уникатен Алкохол Диспензерот за Виски, Рум и Алкохол виски сет

Виски decanter Виски Decanter во Собата со 4 Чаши & Дабово Дрво Стои, Уникатен Алкохол Диспензерот за Виски, Рум и Алкохол

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Виски Set – виски сет е идеален за разиграните љубовници.Тоа совршено ќе се претстават и да ја нагласи вкус и арома на виски.Комплет вклучува decanter и 4 чаши.Транспарентно Стакло – На decanter е направена од олово-слободен чисто стакло.На fjord линија може да биде ефикасен елемент на секоја маса декорација.Стаклото може да се мијат во машина за миење садови. 500 ML Decanter – на дното на даб рамка структура е направен од страна на традиционалните рачни методи, што го прави carafe единствена и стабилна, и уметнички чувствителни луѓе ќе го ценат неговите детали. 4 Stemless Вино Очила - сите наши пијалоци садови (вклучувајќи нерѓосувачки челик млазници) се доведе-бесплатно, BPA-free и храна одделение, и капакот обезбедува тесна пломби.Брилијантен безвременски дизајн зрачи со софистицираност и класичната елеганција за секоја прилика.Оваа нарачана виски decanter комплет вклучува широк дрвени база, која служи како фах решетката за вашиот четири старомодна гравирани свет ликери и вино очила.Спецификација : Име : Bottle Amount : 1 Color : Transparent Bottle висина : околу 24.5 cm Bottle дијаметар : за 9cm Bottle капацитет : 1100 MLName : Cup Amount : 4 Color : Transparent Wine стакло материјал : висок borosilicate glass Wine стакло висина : околу 8.5 cm Wine стакло дијаметар : за 7cm Wine стакло капацитет : 310 MLPacking Листа : 1 * Виски Decanter4 * Вклучени со гравирани свет glasses1 * нерѓосувачки челик faucet Classic стил ги исполнува современ дизајн, поставен сигурно ќе ги импресионираат за секоја прилика.

За производот

Name:
Bottle
Amount:
1
Color:
Transparent
Bottle height:
about 24.5cm
Bottle diameter:
about 9cm
Bottle capacity:
1100ML
Name:
Cup
Amount:
4
Color:
Transparent
Wine glass material:
high borosilicate glass
Wine glass height:
about 8.5cm
Wine glass diameter:
about 7cm
Wine glass capacity:
310ML
Packing List:
1 * Whiskey Decanter :
4 * Included with etched globe glasses :
1 * stainless steel faucet :
Classic style meets contemporary design, set will surely impress for any occasion. :

Слични предлози