• Ново
TESLANG се Повлече До им Помогне на Бендови Тешки Отпор Бенд, Тренингот Бендови Вежба Бендови за Тело Истегнување, Powerlifting, Отпор Обука, Преносни Дома Тренингот Опрема, ?

TESLANG се Повлече До им Помогне на Бендови Тешки Отпор Бенд, Тренингот Бендови Вежба Бендови за Тело Истегнување, Powerlifting,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

✔ ПОГОДНА ЗА СЕКОЈ ТРЕНИНГОТ - Нашите повлече помош бендови понуди ефективна обука.Тренингот рацете, грбот, нозете, и задник сите одеднаш со мобилноста бенд, совршен за телото на отпор обука и физичка терапија за да се помогне во зајакнувањето искинати лигаменти или мускули.Одлично за мажи или жени. ✔ ЕКОЛОШКИ И ИЗДРЖЛИВИ - TESLANG се повлече-up отпор бенд е направен од 100% природен латекс и има добра еластичност.И повеќе од 99.9% не содржат растворливи протеини (латекс алергенот).Тоа е повеќе носат-отпорни и здрав однос на општата отпорност појас, и тоа трае подолго време и е многу еколошки. ✔ 2 БЕНДОВИ ОД РАЗЛИЧНИ ОТПОР НИВОА - Црна (25-65 lbs) : 41 Инчи Долго X 0.9 Инчи Широка.Мала до средна отпорност на мобилност вежби и истегнување.Виолетова (35-85 lbs) : 41 инчи Долго X 1.3 Инчи Широка.Умерена до тешка отпор за умерена фитнес вежби и сила за обука.Исто така погоден како медиум поддршка за повлече-up прозорци. ✔ САЛАТА ПОМОШ, но исто така најдобар избор за дневен тренинг.

За производот

Слични предлози