• Ново
Камерата Филтер Fader ND2-400 Неутрален Густина Филтер Променлива Прилагодлива Оптичко Стакло Леќа 37 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 86 мм (Калибар : 67mm, Боја : ND2-400 FADER НД)

Камерата Филтер Fader ND2-400 Неутрален Густина Филтер Променлива Прилагодлива Оптичко Стакло Леќа 37 40.5 43 46 49 52

DEN 2397.60
Износ
Во продавницата.

Спротивно на тоа, спротивно од стрелките на часовникот завртката е олабави и на филтерот може да се зезнав надвор.Аплицира бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.Погоден за динамичен екран, водопади, реки, облаците, автомобили, бранови или било која брзо се движат subject Slim профил дизајн.Тенка филтри се од суштинско значење за избегнување на vignetting кога снимањето на пошироката агли.Неутрален густина може да се прилагоди од 1 до 9 се стопира, лесно да се создаде различни неутрален густина со ротирачки прстен.Навој помеѓу филтер и леќата.Тенок профил дизајн.Погоден за динамичен екран, водопади, реки, облаците, автомобили, бранови или било која брзо се движат предмет.Усогласување на филтерот со објективот конектор, завртка тоа правец на стрелките на часовникот за на предната страна на објективот, и прицврстете ја.МОРА да ИМАТЕ : УВ филтер се најпопуларните заштита филтер за општи и секојдневна употреба.Спецификација : Леќа материјал : AGC оптичко стакло (професионални стакло и материјални, не-смола)Рамка материјал : Авијација aluminum Frame дебелина : 6.5/43/46/49/ 52/55/58/62/67/72/77/82/86/95 Installation метод : 1.Тенка филтри се од суштинско значење за избегнување на vignetting кога снимањето на пошироката агли.

За производот

Lens material:
AGC optical glass (professional glass material, non-resin)
Frame material:
Aviation aluminum
Frame thickness:
6.6mm (ultra-thin section)
Lens compression spring:
screw-in
Optional caliber:
37/40.5/43/46/49/ 52/55/58/62/67/72/77/82/86/95
Installation method:
1.Threaded between the filter and the lens.Align the filter with the lens connector, screw it clockwise to the front of the lens, and tighten it. :
2.Conversely, the counterclockwise screw is loosened and the filter can be screwed out. :
Package Includes:
1x ND Filter Lens :
Quality glass material Ensures optimum performance - Helps eliminate bluish cast in images :

Слични предлози