• Ново
PAPERKIDDO Оригами Хартија, Занает Виткање Хартија 10 Различни Цвеќиња Спојување Шема Премиум Квалитет Двојно Страна за Уметности и Занаети (Цвеќиња, 100Pcs)

PAPERKIDDO Оригами Хартија, Занает Виткање Хартија 10 Различни Цвеќиња Спојување Шема Премиум Квалитет Двојно Страна за

DEN 573.60
Износ
Во продавницата.

PAPERKIDDO произведува квалитетни производи со професионална s доволно хартија тука за да се соберат неверојатни модуларен оригами скулптури, правејќи одличен ресурс за сите различни видови на виткање, изработка и остатоци резервации проекти. [Уникатен Модел] Дизајниран во мермер шема, 10 стилови на вклучен, двоен страна печатени, различни светла боја или со бронзирање крива, во споредба со единствена боја на хартија, овие оригами хартија се повеќе во мода и око-фаќање, лесно да се издвоите. [Димензија] Мерење на околу 15×15cm(6×6 инчи), погоден за големи квадратни хартија големина за корисникот особено за почетници, да се создаде и занает оригинални семинарска работа.[Пакет објект] Доаѓа со 100 лист оригами хартија во 10 шарм дизајни со 10 лист на секој дизајн, доволно стил и износот што треба да се избере.Овој пакет содржи 100 високо-квалитетни парчиња на двострано оригами хартија, печатени со 10 различни светла мермер модели и живописни бои, елегантни, колоритни и уникатни.И сега производот е надграден со двострано печатење!.PAPERKIDDO Оригами Хартија. [Разноврсна оригами хартија] Пати овие оригами хартија за било која форма сакате за изработката работи како коњ, dove, був, слон, змеј, диносаурусите, роза, божиќ фенер, подарок кутија, авиони, нинџа, bookmarks (ознаки), салфетка, инсекти, животни и цвеќиња. [Премиум Материјалот] Изработени од дрво-слободен печатени на хартија, секој во совршена дебелина 0.Динамички модел на овој труд беа избрани за подобрување на творештвото на оригами уметници и хартија, занает.

За производот

Слични предлози