• Ново
Грнчарството Алатки во Собата, Глина Sculpting Алатка 4 Двојно се Упатија за Керамика Алатки за Керамички Изведувач за DIY Керамика за Керамика Материјали

Грнчарството Алатки во Собата, Глина Sculpting Алатка 4 Двојно се Упатија за Керамика Алатки за Керамички Изведувач за

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Theis сет вклучува голем број на грнчарството алатки, комплетно различни за да ги задоволат вашите занаети потреби.Нерѓосувачки челик вовлекување род користи 4 двојно‑на чело метал топката tools, со топки на различни дијаметри на двете страни.Силиконски creasing pen може да се користи за некои основни детали за обработка и е безбедно за употреба.На сет на алатки има широк спектар на употреба, не само за различни форми, но дури и за текстура сликарство.Многу погодна за резба, се формира, моделирање, сечење, гребење, мазнење, чистење, итн.во процесот на производство на керамика или глина занаети.Функција : 1. Theis сет вклучува голем број на грнчарството алатки, комплетно различни за да ги задоволат вашите занаети needs2. Нерѓосувачки челик вовлекување род користи 4 двојно‑на чело метал топката tools, со топки на различни дијаметри на двете sides3. Силиконски creasing pen може да се користи за некои основни детали за обработка и е безбедно да ја use4. На сет на алатки има широк спектар на употреба, не само за различни форми, но дури и за текстура painting5. Многу погодна за резба, се формира, моделирање, сечење, гребење, мазнење, чистење, итн.во процесот на производство на керамика или глина crafts Specification : Предмет Тип : Керамика Tools Material : Композитни Дрво, Челик, Пластика, Silicone Specification : 23 Компјутери/Set Scope на Примена : Погоден за Занает Проекти Како што се Глина, Керамика, Скулптура, итн.Пакет Листата : 23 x Керамика Алатки во Собата.

За производот

Item Type:
Pottery Tools
Material:
Composite Wood, Steel, Plastic, Silicone
Specification:
23 Pcs/Set
Scope of Application:
Suitable for Craft Projects Such As Clay, Pottery, Sculpture, etc.
Package List:
23 x Pottery Tools Set :

Слични предлози