• Ново
Водоводни Приклучоци, Повеќенаменски Цевка Конектор за Масло за Вода за Гас(Внатрешно 1/2-Надворешниот 1/2)

Водоводни Приклучоци, Повеќенаменски Цевка Конектор за Масло за Вода за Гас(Внатрешно 1/2-Надворешниот 1/2)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Се користи за поврзување на цевки во пневматски опрема, пренесување компресирани за да се одржи алатка за работа.Прецизност конец, не се лизга жица, добра airtightness, не е лесно да излегуваат во јавноста. 304 од не 'рѓосувачки челик материјал, висока цврстина, не е лесно да' рѓа, добра стабилност.Компактна големина и со добра запечатување, безбеден и сигурен за користење.Широко се користи, погоден за вода, нафта, гас и други медиуми.Функција : 1. Се користи за поврзување на цевки во пневматски опрема, пренесување компресирани за да се одржи алатка operation2. Широко се користи, погоден за вода, нафта, гас и други media3. 304 од не 'рѓосувачки челик материјал, висока цврстина, не е лесно да' рѓа, добра stability4. тема, не се лизга жица, добра airtightness, не е лесно да се leak5. Компактна големина и со добра запечатување, безбеден и сигурен за користење.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Цевки Вклучите Connector Material : Нерѓосувачки Steel Thread : BSPOptional Големина : Женски Тема 1/8in - Машки Тема 1/4in Female Тема 1/4in - Машки Тема 1/4in Female Тема 1/2in - Машки Тема 1/4in Female Тема 1/2in - Машки Тема 1/2in Uses : Најчесто се користат за поврзување на цевки во пневматски опрема, и тоа е се користат за транспорт на компресирани за да се одржи tools.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листата : 2 x Цевка Конектор.

За производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Pipe Fitting Connector
Material:
Stainless Steel
Thread:
BSP
Optional Size:
Female Thread 1/8in - Male Thread 1/4in :
Female Thread 1/4in - Male Thread 1/4in :
Female Thread 1/2in - Male Thread 1/4in :
Female Thread 1/2in - Male Thread 1/2in :
Uses:
Mostly used for the connection of pipes in pneumatic equipment, and it is used to transport compressed to maintain tools.
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
2 x Pipe Connector :

Слични предлози