• Ново
JIANLY Шарени Двострано Оригами Хартија,72 Модели и 152 Листови(5.5х5.5) со Упатството,Оригами Комплет за Деца на Возраст 4-12 Години,за Почетник Подарок за Предучилишни Обра

JIANLY Шарени Двострано Оригами Хартија,72 Модели и 152 Листови(5.5х5.5) со Упатството,Оригами Комплет за Деца на Возраст

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

✿【Вежба децата е во рацете на способноста】деца оригами хартија има 72 живописни и симпатична оригами модели, кои го прават децата сакаат оригами и стимулирање на нивниот интерес во рацете на. ✿【Едноставен и лесен за користење туториал】Ова оригами комплет има туторијал со двете слики и текстови.Децата може да го разбере, и тие ќе добие два пати резултатот со половина напор. ✿【Креативност Живописни Оригами Модели】На оригами комплет за деца обезбеди серија на шарени дизајни, вклучувајќи оригами растенија, домашни миленици, инсекти, облека, транспорт, итн., кои се многу соодветни за деца да учат, да истражуваат и да се создаде. ✿【Висок квалитет на еколошки материјали】-лесно оригами комплет не е лесно да се растргнат и да навивам, тоа нема абнормални мирис и нема штетни материи.Тоа е многу погодна за декорација бебе соба или играчки. ✿【Исклучителна боја кутија за пакување】-почетник оригами комплет е идеален подарок за пријателите и семејството, тоа е многу погоден за семејството партија.без оглед на тоа дете или некоја постара личност, почетник или искусен оригами, нашите оригами комплет ќе обезбеди часа на забава.

За производот

Слични предлози