• Ново
XJWWW-URG 3Pcs 7X 5050 RGBW Бела LED 6000K Екранот со Интегриран Возачи Модул URG

XJWWW-URG 3Pcs 7X 5050 RGBW Бела LED 6000K Екранот со Интегриран Возачи Модул URG

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Постои една податоци на линија со многу timing-специфични протокол.Тие се исто осветленост, боја и протокол.Функција : Ова е Nerveless Бела RGBW верзија.Дијаметар : 22. (ние препорачуваме Dot Stars ако можете да ги користите) Led диодите се 'chainable' од страна на поврзување на излез од еден Бисер во влезот на друг.Секој еден има ~18m A постојан струја диск па боја ќе биде многу барања, дури и ако напонот варира, и нема надворешни задави отпорници се бара изработка на тенок дизајн.Доаѓа како еден круг одбор со 7 поединечно addressable RGBW Led диоди собраа и се обидел.Во споредба, Dot Stars имаат 20 KHz PWM стапка, па дури и кога се движат LED околу себе, вие нема да видите pixelation, на мешање е многу мазни.Ви благодариме за посетата на нашата продавница, вашето задоволство е наша вечна потрага.На PWM стапка е ~400 Hz, која работи удобно, но е noticable ако ПРЕДВОДЕНА се движи.Опис : Тежина : 1.Како тоа се прикаже : Кликнете мене за да ги проверите!.Бидејќи протоколот е многу чувствителен на времето, тоа бара реално време microconroller како што е AVR, , ПИК, mbed, итн.Нашето прекрасно-писмена библиотека за поддржува овие пиксели!Како што бара рачно одбраната собранието, тоа е само за AVR јадра, но други може да имаат пренесен овој чип возачот код, па ве молиме google наоколу.Unilluminated, тоа наликува на една жолчка.На 8 MHz или побрз процесор е задолжително.Осветлена овие се екстремно светла (како ож моето око ме боли) и може да се контролира со 8-битни PWM по канал (8 x 4 канали = 32-битна боја целокупната).

За производот

Слични предлози