• Ново
АМЕ 13081 Хидраулични Џек (Делукс 6 Удар Duo-Прстен Систем 55 Тон)

АМЕ 13081 Хидраулични Џек (Делукс 6 Удар Duo-Прстен Систем 55 Тон)

DEN 484.32
Износ
Во продавницата.

Композитни лежишта се спречи метал-да-метал контакт, зголемување на цилиндар живот и отпорност на страна-носивост до 10%.Тешко грб завршница на сите површини се противи штета и се протега цилиндар живот.Произведени во сад.Вклучува специфични дизајниран седло и основната плоча.Интегрален запре прстен спречува клипот над-патување и е способен да издржи целиот капацитет на цилиндар.Висока јачина на враќање пролет за брза цилиндар retraction.CR-400 Спојка и прашина капа вклучени на Исклучи Вентил.Ги исполнува ASME Б-30. 1 стандарди.АМЕ меѓународниот во моментов дистрибуира алатки и опрема за Сите поголеми пазари во светот.Со комплетната палета на OTR гуми и гуми-поврзани додатоци и опрема АМЕ служи на Сите аспекти на тркала и гуми услуга.Силна челична конструкција со ниско ниво на подигнување висина.

За производот

Слични предлози