• Ново
hansgrohe Croma 11-инчен Showerhead Лесно се Инсталира Модерна 1-Спреј Дожд Круг со QuickClean во Хром, 26221001

hansgrohe Croma 11-инчен Showerhead Лесно се Инсталира Модерна 1-Спреј Дожд Круг со QuickClean во Хром, 26221001

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

ОПСЕГ НА СПРЕЈ НАЧИНИ : Ова showerhead карактеристики еден спреј : Дожд, кој обезбедува луксузен дожд туш за перење далеку секојдневниот стрес.Ве молиме да ги почитувате сите локални, државни и федерални водовод кодови и прописи.ДЕТАЛИТЕ за КОНЕКЦИЈАТА : Содржи стандардна 1/2-инчен конекција за да лесно retrofit да било showerarm.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : hansgrohe showerheads се лесно да се инсталира, едноставно земете вашиот стар showerhead надвор и да ја замени со нова.hansgrohe showerheads функција на силиконски спреј млазници дека се оптимизира проток на вода перформанси, се спротивстави на минерални депозит build-up, и се дизајнирани да бидат лесно избриша чисти.Поддршка на корисниците на customerservice@hansgrohe.За да се обезбеди дека тие го прават, секој hansgrohe производ е 100% вода тестирани.Инсталацијата не Бара showerpipe основен сет Бр 16181181 за инсталација.Висок квалитет на германски инженеринг носи задоволство на спа туш во вашата бања со hansgrohe и туш колекција.People се различни, и така се нивните туш параметри.Инсталација настава линкот подолу.ЕДНОСТАВЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : 140 лесен-за-чистење на анти-limescale силиконски спреј млазници се оптимизира проток на вода перформанси и можат да бидат брзо избришани чисти.ИНСТАЛАЦИЈА БЕЛЕШКИ : Hansgrohe препорачува лиценциран водоводџија инсталирате овој производ.

За производот

Слични предлози