• Ново
ZXCASDF Нерѓосувачки Челик Ротирачки Вентилација Оџак Качулка,Ротирачки Оџак Качулка Капа,Фабрика Анти-downdraught Pipefitter,Турбина Вентилатор Нерѓосувачки Челик Ротирачки

ZXCASDF Нерѓосувачки Челик Ротирачки Вентилација Оџак Качулка,Ротирачки Оџак Качулка Капа,Фабрика Анти-downdraught Pipefitter,Турбина

DEN 1219.20
Износ
Во продавницата.

Совршен вентилација опрема.Хаубата обезбедува максимална заштита, без да влијаат на перформансите на оџакот.Спецификација : име на Производ : Камин cover Material : нерѓосувачки челик galvanized Rainproof, snowproof, windproof※answer : ___________________________ Note : Ова е анти-потоне обтекател.Заштеда на енергија и без електрична енергија записи да се намали вашите сметки за електрична енергија. ★Unpowered покривот на пропустливи : На турбо вентилатор користи принципот на конвекција помеѓу природен ветер и воздух за да се забрза паралелно струење во вертикална струење, а со тоа се подобрува затворен вентилација. ★Ротирачки капи за вентилација канали, chimneys и уреди за издувни гасови.На капа е дизајниран за да ја ротирате со дејството на ветерот, така што повеќе ветрот дува, повеќе ножеви ротираат, и помоќен на внесувањето воздух од внатрешноста кон надвор.

За производот

Product name:
Fireplace cover
Material:
stainless steel galvanized
Rainproof, snowproof, windproof :
※Note:
This is an anti-sink fairing. The sinking air current produces only wind. If there is a problem when there is no wind (smoking fireplace/stove), the problem is not the sinking wind.
▲Warning:
If your chimney is located more than 1 meter below the roof apex, any anti-sink windshield may fail.
Typical sinking phenomenon:
As soon as the wind blows, the fireplace or stove will emit smoke.
There may be errors in the manual measurement of the size, please refer to the actual product received, please understand. :
Please be careful when unpacking and installing. It is recommended to wear gloves to avoid scratches. :
If you have any questions, please feel free to contact us and we will get back to you within 24 hours. :

Слични предлози