• Ново
Притисок regulatorAcetylene Регулаторот Заварување Гас Ацетилен Притисок Редуктор за Гас Факел Заварување Сечење Комплет G5/8 CGA540

Притисок regulatorAcetylene Регулаторот Заварување Гас Ацетилен Притисок Редуктор за Гас Факел Заварување Сечење Комплет

DEN 2320.80
Износ
Во продавницата.

Тоа е направен од високо квалитетен материјал, издржлив, носат-отпорни и долг животен век.На регулатор на притисок decompresses на висок притисок на кислород во цилиндар и ацетилен во решението да се задржи на излезниот гас притисок и стабилна.Кога притисок на влез и излез проток промени, стабилна штекер притисок може да се одржува.Одличен квалитет, стабилни перформанси, добри запечатување, лесно може да се замени носат регулатор во вашиот заварување suite.Оваа ацетилен притисок редуктор е главно се користи во заварување, сечење и слични индустриски аспекти.

За производот

Слични предлози