• Ново
40 компјутери Агол од 90° 9pin/начин на Теренот 3,5 мм Завртка Terminal Block Конектор Зелена Боја Pluggable Тип со агол pin

40 компјутери Агол од 90° 9pin/начин на Теренот 3,5 мм Завртка Terminal Block Конектор Зелена Боја Pluggable Тип со агол

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Номинална напон : 300 V.Номинална струја : 8 A.Издржи напон : 2000 V/1min.Жица опсег : 26~16 AWG.Изолација отпор : 5000 MΩ/1000 V.Материјал - Домување : PA66 UL94 V-0 - Контакт : Phosphor бронза,Ni позлатен - Лемење pin : (Месинг,Калај позлатен - Завртки : М2 ,Челик,Цинк позлатен Електрични Оценет напон : 300 V - Номинална струја : 8 A - отпор на Изолација : 5000 MΩ/1000 V - Контакт отпор : 20mΩ - да Издржи напон : 2000 V/1min - Жица опсег : 26~16 AWG Механички & оперативен амбиентниот - Torque: 0.2 Nm - Лента должина : 5~6mm - Темп.Опсег : -40°C~+105°C - MAX лемење : +250°C 5 Sec.

За производот

Слични предлози