• Ново
Курт Адлер Steinbach Чаби Волшебникот од Оз Dorothy Nutcracker, 10-Инчен

Курт Адлер Steinbach Чаби Волшебникот од Оз Dorothy Nutcracker, 10-Инчен

DEN 6279.36
Износ
Во продавницата.

Steinbach Чаби Dorothy Nutcracker.Дел од Волшебникот од Оз серија.Дрвени дизајн.Произведени во Германија.Мерките 10" високи.Оваа Курт Адлер 10" Steinbach Чаби Волшебникот од Оз Dorothy Nutcracker е прекрасен прилог на било кој празник оркестарот или nutcracker колекција.Совршен за Волшебникот од Оз фанови и колекционери, Dorothy е избрана тука во неа сина и бела plaid фустан со додатоци и детали кои ја прават нејзината посебна и непогрешлив : нејзиниот долг кабел, букет црвени цвеќиња во нејзината рака, и нејзиниот рубин црвена sequined влечки.Како и сите Steinbach креации, таа е направена во Германија со најдобрите грижа и внимание на детали.

За производот

Слични предлози