• Ново
Dylon Пред Боја Осветлува Ткаенина За Боја се Менува - 1100330100x1

Dylon Пред Боја Осветлува Ткаенина За Боја се Менува - 1100330100x1

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Dylon Пред Боја Осветлува Ткаенина За Боја се Менува - 1100330100x1 - Dylon Пред-Боја отстранува боја од ткаенина, така што е погодна за боење на полесни боја. - Ќе се третираат сите природни ткаенини и најлон. - НЕ се погодни за волна или свила, полиестер, ацетат, acrylics или ткаенини со посебни завршува. - Формулирани за употреба во автоматски пред вчитување машини за перење. - ВАЖНО - Една кутија ќе се третираат до 2.5 кг на производ - ова е многу повеќе од една кутија на Машина Боја. - Ако купувате Машина Бои, како и, треба само една кутија на Пред-Боја за секои 4 или 5 кутии на Машина Боја.Инструкции : 1. Тежат суви статии за да се осигура дека тие не се премногу тешки, обичните кујнски ваги може да се користи.Стави статии да бидат третирани во машина за перење.Поставен и проектот на најдолгата/најжешките миење програма (85 или 95 степени C). 2. По околу 15 минути распуштање на пакет содржина во 2 литри топла вода И додадете на машина преку сапун фармацевт.Оставете циклус за да се заврши. 3. Кога циклусот е завршен, додадете и обично.

За производот

Слични предлози