• Ново
XDXD за Toshiba TFC30C Тонер Кертриџ Замена за Toshiba E Студио 2051C 2050C 2551C 255C Печатач со Чип Ласерски Печатач Тапани Електроника Додатоци Жолта

XDXD за Toshiba TFC30C Тонер Кертриџ Замена за Toshiba E Студио 2051C 2050C 2551C 255C Печатач со Чип Ласерски Печатач

DEN 1603.20
Износ
Во продавницата.

Компатибилни Печатачи : За Toshiba e-Студио 2051 C 2050 C 2551 C 255 C Печатач.Страници Принос : 7,000 Страници(Црн Тонер)и 5,000 Страници(В/Ш/M Тонер)при 5% покриеност на (Буква / А4).Боја : црна, магента, жолта, цијан.Препорачливо е да се купи во комбинација.Ова ќе биде повеќе прифатлива.Тапанот јадро се носат-отпорни, добра компатибилност, јасно и мазна печатење, стабилна излезна.Сосема нов производ : Стабилна пакет, лесно да се инсталира и размена.Пониска цена, но со висок квалитет.Професионални по тим за продажба на услуги за вас. ♦Тонер Кертриџ Модел : За Toshiba Т-FC30 C♦Применливи печатач модел : За Toshiba e-Студио 2051 C Printer For Toshiba e-Студио 2050 C Printer For Toshiba e-Студио 2551 C Printer For Toshiba e-Студио 255 C Печатач♦Број на испечатени страници:Црна 7000 страници, боја 5000 страници,(Буква/A4, при 5% Покриеност)♦Боја:Пакет : 1 црно, 1cyan, 1 магента, 1 жолта♦Инсталација метод : 1 : Тресете тонер кертриџ 5-6 време пред using2 : Повлечете го запечатување лента од крајот на тонер кертриџ да се отстрани целата должина на tape3 : Отстрани портокал заштитна shield4 : Усогласување на тонер со песни во внатрешноста на печатач,Инсталирате нов кертриџ♦Мерки на претпазливост:ве Молиме не допирајте чип.Не се обидувајте да го отстраните прав од кертриџ.♦По-продажбата на услугата : Доколку имате било какви прашања, можете да нè контактирате.Имаме брза и ефективна стручност и може да ви обезбеди мир на умот да ги купите нашите производи!.

За производот

Слични предлози