• Ново
Godin (047604) ДС-1 Daryl Stuermer Потпис Електрична Гитара, Gator GFW-GTR-СЕДИШТЕ, Зум G1X Ефекти на Возилото, (2) ErnieBall Кабли Пакет

Godin (047604) ДС-1 Daryl Stuermer Потпис Електрична Гитара, Gator GFW-GTR-СЕДИШТЕ, Зум G1X Ефекти на Возилото, (2) ErnieBall

DEN 1938.48
Износ
Во продавницата.

Godin (047604) ДС-1 Daryl Stuermer Потпис Електрична Гитара.Gator GFW-GTR-СЕДИШТЕ.Зум G1 X Ефекти на Возилото. (2) Ernie Ball Кабли.Кога ќе се здружи Daryl Stuermer (Битие, Фил Колинс) со Godin Гитари, ќе добиете уникатна Godin Потпис ДС-1. Многу Како Daryl е разноврсна игра стил, ДС-1 е течност и експресивен со еден допир на талент.Направен да Stuermer е спецификации, Godin ДС-1 претставува квалитетот tonewoods и компоненти за да го означите секој играч е тон и се чувствуваат.Карактеристики : Потпис електрични дека е убаво дизајнирани и опремени со одлични карактеристики и парична казна состаноци Лесни, resonant basswood тело со flamed јавор врвот изгледа и звучи ѕвездени Пар на Сејмор Данкан humbuckers дава широк спектар на класичен humbucking тон Tru-Loc Tremolo Систем обезбедува убиец се одржи и на ѕвонење поддршка Махагони вратот со Richlite fingerboard нуди неверојатни playability и одговор.

За производот

Слични предлози