• Ново
12V-110V DC Минијатурни Прекинувач, 15 Amp 1 Пол Батеријата Прекинувач Заштитник за Соларна PV Систем и RV, Термички Магнетни Патување, DIN-Железнички/Површина Планината, Chtaixi D

12V-110V DC Минијатурни Прекинувач, 15 Amp 1 Пол Батеријата Прекинувач Заштитник за Соларна PV Систем и RV, Термички Магнетни

DEN 265.92
Износ
Во продавницата.

ФУНКЦИИ : се Користи за заштита на 12 V 24 V 36 V 48 V 60 V 100 V DC коло од преоптоварување и краток спој штета, и, исто така може да се користи за контрола и изолација.ЛАК за ГАСЕЊЕ : Ова DC мини коло прекинато има магнетно систем за да им се помогне на лак за гасење.КРИВА Б : Магнетни патување спектар 4-7 пати номинална струја.ПРИМЕНА : се Користи во батеријата системи, соларни фотонапонски системи, RV, електричен мотор, или други DC системи.ИНСТАЛАЦИЈА : Завртка стеги жица или М5 жица повлечи (големина одговара), 35 мм DIN rail монтажа или површинска монтажа.Магнетни патување спектар 4-7 пати номинална струја.Погодна за ниски краток спој моментално кола.Низок напон кола кратки-коло заштита.Може да се користи во 12 V 24 V 36 V 48 V низок напон кола.Зелена ознака : ИСКЛУЧЕНО.Црвено индикација : ВКЛУЧЕН.Изберете било 2 од 6 страна дупки на колото прекинувач и да ги поправат со 2 долго завртки предвидено.Можете да изберете позиција и да се справи соочуваат во зависност од удобноста на toggling прекинувач и кабел за отстранување.Повлечи големина : пат М5, а

За производот

Слични предлози