• Ново
RTYG Прилагодливи Ostomy Хернија Појас Дише Stoma Поддршка Colostomy Појас за Colostomy Кеса за да се Спречи Parastomal Хернија 6.17 (Боја : 14cm, Големина : M)

RTYG Прилагодливи Ostomy Хернија Појас Дише Stoma Поддршка Colostomy Појас за Colostomy Кеса за да се Спречи Parastomal

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Оваа colostomy појас е составен од еластична ткаенина со стабилизирање на ребра, која може да се спречи брчки и има најдобри breathability.Помага во намалување на симптомите на повторливи overstrain и напор.едноставен дизајн со исклучителна детали прави тоа практично, погоден за fistulization или хернија postoperation употреба итн.Ако не го добие тоа во рок од 30 дена, ве молиме контактирајте со нас во времето.Облечен абдоминална бенд во рана фаза на работа да може ефективно да се избегне појавата на ostomy хернија.

За производот

Слични предлози