• Ново
5Pcs Индуктивен Сензор, DC6-36V на 300mA Откривање Близина Прекинувач, 3-Жица NPN Нормално Отворен, Откривање на Далечина 15mm, се Отвори Дупка 30мм

5Pcs Индуктивен Сензор, DC6-36V на 300mA Откривање Близина Прекинувач, 3-Жица NPN Нормално Отворен, Откривање на Далечина

DEN 988.56
Износ
Во продавницата.

Прекинувачот е водоотпорен, shockproof и отпорен на корозија, итн.Широко се користи во алатни машини, металургијата, хемиската, текстилната и печатење индустрии.Погоден за безбедносна опрема, текстил опрема, CNC машина алатки, безбедносна опрема, автоматизирани линии за производство, електронски машини, итн.Близината прекинувачот е е да го вклучите тип на сензор, а безконтактни switch.

За производот

Слични предлози