• Ново
Accusize Индустриски Алатки Wnmg432 Карбид Внесува Cvd Слој, Црна/Жолта, 2233-1022

Accusize Индустриски Алатки Wnmg432 Карбид Внесува Cvd Слој, Црна/Жолта, 2233-1022

DEN 1382.40
Износ
Во продавницата.

Кога сечење на работ на WNMG вметнете, на вртење insert, станува досадна, вие само треба да се ротира вметнете во држачот за користење на остар раб.За тешко материјали континуирано сечење и светлина-го прекина сечење од завршувањето на roughing.Al2 O3, високо ниво на слободна енергија формација, за хемиска стабилност, обезбедување на заварување и кратер отпорност на абење.Едб Слој со solubility да Fe овозможување на заварување отпор.Посебен супстрат со тешки слој за да се спречи попуштат размножување, овозможување на високо фрактура отпор.Ti CN слој со висока цврстина на собна температура за да се обезбеди отпорност на крило носат предизвикани од механичкото триење.CVD обложени карбид одделение, носат-отпор материјали обложени на тебе sintered супстрат кој има и добри тврдост, цврстина.За средни должност вртење Со широк способност за челик, нерѓосувачки челик, сива и нодуларна леано железо.

За производот

Слични предлози