• Ново
Wilmad-LabGlass LG-3540-108 Gay-Lussac Прилагоди Специфична Тежина Шише, 50мл

Wilmad-LabGlass LG-3540-108 Gay-Lussac Прилагоди Специфична Тежина Шише, 50мл

DEN 3413.28
Износ
Во продавницата.

Специфична Тежина.Gay-Lussac.Точно прилагоден на 20° C. 10/18 Стандард Коси Заеднички.Овие borosilicate стакло специфична тежина шишиња се точно да се прилагоди на 20°C за да се одреди густината на течни примероци.Додека зглобовите имаат Стандард Коси димензии, на capillary тапа не заменлив од финалето на вредноста за јачина на звук е направен на затка.Секое шише и нејзините затка носат иста идентификација на број.

За производот

Слични предлози